Woda coraz czystsza w zbiorniku Pasternik

Woda coraz czystsza w zbiorniku Pasternik

W Starachowicach trwają prace nad oczyszczeniem zbiornika wodnego Pasternik. To jedna z inwestycji, która pozwoli odmienić oblicze tego miejsca.

– Krajobraz zmienia się pozytywnie. Widać coraz więcej czystej wody w zbiorniku, który do tej pory był mocno zarośnięty. Oczyszczanie przebiega zgodnie z planem, wykonawca realizuje swoje prace sukcesywnie – podkreśla Prezydent Miasta Marek Materek.

Oczyszczaniem zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach zajmuje się konsorcjum firm: ANW Spółka z o.o. Goczałkowice Zdrój oraz ACS POLAND Sp. z o.o. z Warszawy. Oferta tych podmiotów została wybrana w postępowaniu jako najkorzystniejsza. Inwestycja pozwoli na przywrócenie walorów naturalnych zbiornika wodnego oraz jego funkcji rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem linii brzegowej. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2022 r.

„Oczyszczanie zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach” wykonywane jest w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przywrócenie walorów naturalnych zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach wraz z zagospodarowaniem linii brzegowej” i współfinansowane jest w 85% w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, priorytet: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie: 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

– Na Pasterniku oraz w jego pobliżu realizujemy równolegle kilka projektów. Niestety, pojawiły się także problemy, z którymi będziemy musieli się uporać – informuje Prezydent Marek Materek.

Dotyczą one projektu „Zagospodarowanie północnej linii brzegowej Zalewu Pasternik w Starachowicach”. Gmina jest obecnie w trakcie procedury rozwiązywania umowy z wykonawcą tej inwestycji. – Umowę podpisaliśmy pod koniec lipca poprzedniego roku. Od tamtej pory stan zaawansowania prac na placu budowy czasu był znikomy. Pomimo wielokrotnych rozmów dyscyplinujących z naszej strony, wykonawca nie wykonywał prac zgodnie z przedstawionym harmonogramem – wyjaśnia Prezydent Marek Materek.

Po rozwiązaniu umowy, Gmina ogłosi ponowne postępowanie przetargowe na realizację tego zadania. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie Gminy Starachowice.

Z kolei postępowanie na „Przebudowę ciągu pieszo-rowerowego, łączącego ul. Kielecką z osiedlem Orłowo w Starachowicach wraz z budową oświetlenia, tarasu widokowego i odbudową kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Kamienną oraz budowę pętli autobusowej na grobli w Starachowicach wraz z przebudową sieci telekomunikacyjnej, budową oświetlenia” zostało w ostatnich dniach unieważnione.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, wszystkie znacznie przekraczały środki, jakie miasto zabezpieczyło na sfinansowanie tego zamówienia. – Wszyscy obserwujemy, jak wojna w Ukrainie wpłynęła na wzrost ceny na rynku budowlanym. Poczekamy, aż ceny się ustabilizują i ogłosimy postępowanie ponownie. Najprawdopodobniej uczynimy to w podobnym terminie, co w przypadku zagospodarowania północnej linii Pasternika, żeby prace były w tym miejscu wykonywane równolegle – mówi Prezydent Miasta.

– To ważne miejsce dla Starachowiczan, dlatego bardzo zależy nam, by inwestycje zostały wykonane z najwyższą starannością, a prace cechowały się wysoką jakością – dodaje.

Źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

Previous Oferta organizacji pozarządowej - UMKS Gracz
Next „Sentymentalne powroty” - wystawa ręcznie robionych lalek w Parku Kultury

Może to Ci się spodoba

Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi

Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje  Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

Odnowiony Dworzec Zachodni w Starachowicach coraz bliżej

Trwają intensywne prace przy przebudowie otoczenia Dworca Zachodniego w Starachowicach. Zrewitalizowana przestrzeń stanie się miejscem przyjaznym dla mieszkańców i podróżujących. W środę, 1 czerwca br. na terenie budowy nowego dworca

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Legend of Rock Wrocław – Hala Stulecia 25 marca 2023

The Legend of Rock Symphonic Rock Never Dies! 25 marca 2023 Wrocław Hala Stulecia 18 listopada 2023 Katowice Spodek godz. 20:00 Spektakularna produkcja! Poczuj niesamowite emocje podczas jedynego takiego koncertu

Spotkanie wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy

W środę, 6 kwietnia odbyło się coroczne spotkanie wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy, który mieści się w Starachowicach przy ul. Mikołaja Reja. W spotkaniu uczestniczył Prezydent Miasta Marek Materek, który

Konferencja „EKO Starachowice. Zielone Miasto – Zielona Edukacja”

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji pn. „EKO Starachowice. Zielone Miasto – Zielona Edukacja”, która odbędzie się 3 czerwca 2022 r. (piątek) w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź