Woda coraz czystsza w zbiorniku Pasternik

Woda coraz czystsza w zbiorniku Pasternik

W Starachowicach trwają prace nad oczyszczeniem zbiornika wodnego Pasternik. To jedna z inwestycji, która pozwoli odmienić oblicze tego miejsca.

– Krajobraz zmienia się pozytywnie. Widać coraz więcej czystej wody w zbiorniku, który do tej pory był mocno zarośnięty. Oczyszczanie przebiega zgodnie z planem, wykonawca realizuje swoje prace sukcesywnie – podkreśla Prezydent Miasta Marek Materek.

Oczyszczaniem zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach zajmuje się konsorcjum firm: ANW Spółka z o.o. Goczałkowice Zdrój oraz ACS POLAND Sp. z o.o. z Warszawy. Oferta tych podmiotów została wybrana w postępowaniu jako najkorzystniejsza. Inwestycja pozwoli na przywrócenie walorów naturalnych zbiornika wodnego oraz jego funkcji rekreacyjnej wraz z zagospodarowaniem linii brzegowej. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2022 r.

„Oczyszczanie zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach” wykonywane jest w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przywrócenie walorów naturalnych zbiornika wodnego Pasternik w Starachowicach wraz z zagospodarowaniem linii brzegowej” i współfinansowane jest w 85% w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, priorytet: II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie: 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

– Na Pasterniku oraz w jego pobliżu realizujemy równolegle kilka projektów. Niestety, pojawiły się także problemy, z którymi będziemy musieli się uporać – informuje Prezydent Marek Materek.

Dotyczą one projektu „Zagospodarowanie północnej linii brzegowej Zalewu Pasternik w Starachowicach”. Gmina jest obecnie w trakcie procedury rozwiązywania umowy z wykonawcą tej inwestycji. – Umowę podpisaliśmy pod koniec lipca poprzedniego roku. Od tamtej pory stan zaawansowania prac na placu budowy czasu był znikomy. Pomimo wielokrotnych rozmów dyscyplinujących z naszej strony, wykonawca nie wykonywał prac zgodnie z przedstawionym harmonogramem – wyjaśnia Prezydent Marek Materek.

Po rozwiązaniu umowy, Gmina ogłosi ponowne postępowanie przetargowe na realizację tego zadania. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie Gminy Starachowice.

Z kolei postępowanie na „Przebudowę ciągu pieszo-rowerowego, łączącego ul. Kielecką z osiedlem Orłowo w Starachowicach wraz z budową oświetlenia, tarasu widokowego i odbudową kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Kamienną oraz budowę pętli autobusowej na grobli w Starachowicach wraz z przebudową sieci telekomunikacyjnej, budową oświetlenia” zostało w ostatnich dniach unieważnione.

W postępowaniu wpłynęły trzy oferty, wszystkie znacznie przekraczały środki, jakie miasto zabezpieczyło na sfinansowanie tego zamówienia. – Wszyscy obserwujemy, jak wojna w Ukrainie wpłynęła na wzrost ceny na rynku budowlanym. Poczekamy, aż ceny się ustabilizują i ogłosimy postępowanie ponownie. Najprawdopodobniej uczynimy to w podobnym terminie, co w przypadku zagospodarowania północnej linii Pasternika, żeby prace były w tym miejscu wykonywane równolegle – mówi Prezydent Miasta.

– To ważne miejsce dla Starachowiczan, dlatego bardzo zależy nam, by inwestycje zostały wykonane z najwyższą starannością, a prace cechowały się wysoką jakością – dodaje.

Źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

Previous Oferta organizacji pozarządowej - UMKS Gracz
Next „Sentymentalne powroty” - wystawa ręcznie robionych lalek w Parku Kultury

Może to Ci się spodoba

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu “Policjanci w służbie

Kolejne 2 złote medale Szymona Kulki na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles

Kolejne doskonałe informacje docierają do Gorlic z Los Angeles, gdzie odbywają się XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Sierżant Szymon Kulka – biegający policjant Posterunku Policji w Uściu Gorlickim – do

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź