Ulica Kilińskiego po remoncie

Ulica Kilińskiego po remoncie

Remont nawierzchni ulicy Kilińskiego obejmował rozbudowę kanalizacji deszczowej i budowę oświetlenia. W ciągu ulicy powstała ścieżka rowerowa oraz wyznaczono nowe miejsca postojowe. Zmianie uległa organizacja ruchu, na odcinku od ulicy Juliusza Słowackiego do ulicy Wysokiej wprowadzony został ruch jednokierunkowy.

Melduje zakończenie kolejnego zadania inwestycyjnego, przebudowę ulicy Kilińskiego na odcinku od ulicy Alei Armii Krajowej do ulicy Wysokiej – poinformował Prezydent Miasta Marek Materek, podczas konferencji prasowej. Ta inwestycja została zrealizowane dzięki m.in. pozyskanym funduszom europejskim. 95% kosztów zadania pokryły dofinansowania uzyskane ze środków unijnych oraz rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z budżetu Gminy pochodzi 5% wartości przedsięwzięcia. Dzięki tym pozyskanym środkom mogliśmy przebudować ulicę na całej jej długości – dodaje Prezydent. Mogliśmy przebudować zarówno przestrzeń, która służy pieszym ale również rowerzystom powstał tu kontrapas rowerowy. Powstały także oczekiwane przez mieszkańców miejsca postojowe. Aby zmieścić wszystkie te elementy, musieliśmy wprowadzić ruch jednokierunkowy. Wprowadzenie wszystkich tych elementów warunkowało uzyskanie przez miasto dofinansowania, dzięki czemu możemy realizować inne inwestycje długo wyczekiwane przez mieszkańców, na które często czekali po kilkadziesiąt lat.

W ramach przedsięwzięcia pn.: „Remont nawierzchni ul. Kilińskiego w Starachowicach wraz z rozbudową kanalizacji deszczowej i budową oświetlenia” ekipy drogowców z Budromost – Starachowice wykonali: nową nawierzchnię z betonu asfaltowego i z kostki brukowej betonowej, kanał deszczowy, wypusty uliczne, linię oświetlenia ulicznego z montażem słupów z oprawami oświetleniowymi typu LED.

Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 1,5 mln zł.

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kilińskiego dotyczy jej odcinka od ul. J. Słowackiego do ul. Wysokiej. Prezydent Miasta Pan Marek Materek, sygnalizuje że do nowych warunków jazdy będziemy musieli się przyzwyczaić. Ulica Kilińskiego jest często uczęszczana przez mieszkańców, ulica była pewnym łącznikiem, wyjazdem dla mieszkańców, którzy mieszkają w Rynku i w przyległych uliczkach, którzy jeździli często nią w górę. W tej chwili takiej możliwości nie ma – informuje Prezydent.

Gmina Starachowice będzie realizowała w roku 2022 drugi etap ulicy Słowackiego, to jest ulica równoległa do ulicy Kilińskiego, która umożliwi poruszanie się w górę. Jeśli ktoś będzie jechał dalej ulicą Wysoką czy Piłsudskiego będzie mógł wjechać w ulicę Słowackiego i później połączyć się z ulicą Kilińskiego i Aleją Armii Krajowej. Nie będzie musiał jechać, aż do ulicy Wojska Polskiego by połączyć się z ulicami, które leżą równolegle do ul. Piłsudskiego czy do ul. Wysokiej – zapowiedział Prezydent Miasta.

Źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

Previous Dobre wiadomości dla przedszkolaków z ul.Górnej
Next Zgłoszenie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego

Może to Ci się spodoba

Rozmawiano o Regulaminie Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r. z inicjatywy Prezydenta Miasta w Urzędzie Miejskim odbyło się otwarte spotkanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 i lata przyszłe. W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Dobre wiadomości dla przedszkolaków z ul.Górnej

Specjalistyczne pomoce dydaktyczne o wartości 30 tys. zł trafiły do Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach. Do dyspozycji przedszkolaków pozostanie w całości ogród zlokalizowany przed placówką. Prezydent

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź