Turniej karate już w sobotę

Turniej karate już w sobotę

Już w najbliższą sobotę (9 kwietnia) Miejska Hala Sportowa w Starachowicach zamieni się w arenę zmagań uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kata i Kumite Bushi-Do Cup 2022. To już piąta edycja turnieju karate organizowana w naszym mieście przez Starachowicki Klub Karate Kyokushin Senshi.

Dokładnie o 10.30 – w sobotni poranek – rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju karate w Starachowicach. To właśnie na ta godzinę organizatorzy zaplanowali oficjalne rozpoczęcie turnieju z udziałem reprezentantów klubów z całej Polski. Godzinę później do rywalizacji przystąpią już zawodnicy, którzy w sobotę walczyć będą o puchary i medale w kata. Do godziny 13.30 poznamy najlepszych zawodników w kata.

W gronie zawodników, którzy w sobotę walczyć będą o kolejne sukcesy sportowe z pewnością nie zabraknie reprezentantów SKK Kyokushin Senshi. Nasi karatecy ostatnio dostarczyli nam sporo powodów do zadowolenia. Podczas listopadowych Mistrzostw Europy odbywających się w rumuńskiej Oradei złoty medal w kata wywalczyła Julia Seweryn.

Rywalizacja w kata

Konkurencja w której Julia Seweryn zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy należy do podstawowych konkurencji karate. Konkurencja ta nie polega jednak na walce z przeciwnikiem. Na czym polega kata – wyjaśnia nam portal karate.pl.

– Esencją karate są kata (formy). Składają się one z serii skoordynowanych i harmonijnych ruchów, które wykonywane są z zachowaniem ustalonej kolejności i określonego rytmu. Każde kata przedstawia wyimaginowaną walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie. Defensywne przeznaczenie karate widoczne jest już w samej kolejności ruchów kata, które rozpoczynają się zawsze od pozycji obronnej. Karateka nigdy nie atakuje pierwszy, ani nie wykorzystuje opanowanych technik, stosując przemoc. Każde kata składa się z serii następujących po sobie ruchów, wykonywanych wzdłuż linii zwanej embusen. Ostatni ruch kata powinien wypaść dokładnie w tym samym punkcie, w którym rozpoczęto ćwiczenie. Podczas wykonywania kata należy zwrócić uwagę na naprzemienne napinanie i rozluźnianie mięśni, regularny oddech i zachowanie czujności (nie może to jednak prowadzić do usztywniania się). Przede wszystkim trzeba jednak osiągnąć niezbędny stopień koncentracji wewnętrznej (duchowej) – czytamy na portalu karate.pl.

Wszystkich kibiców, którzy chcą zobaczyć na żywo jak wygląda ta konkurencja zapraszamy do Miejskiej Hali Sportowej przed południem.

Z kolei miłośników kumite, czyli walk w karate zapraszamy do Miejskiej Hali Sportowej już od godziny 14-ej. Ponad trzygodzinna rywalizacja wyłoni najlepszych zawodników w kumite, którzy w drodze po zwycięstwo będą musieli przebrnąć fazę eliminacji i dotrzeć aż do finału.

Przypominamy, iż kumite jest najtrudniejszym rodzajem treningu w karate. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na portalach branżowych „Ćwiczący sztuki walki zostaje powoli, systematycznie dopuszczony do walki, dopiero po gruntownym przygotowaniu psychofizycznym. Adept musi najpierw poznać różne kombinacje kopnięć, uderzeń, bloków, ogólnych zasad skutecznej obrony i ataku.”

Zawodnicy rywalizujący w Starachowicach w kata i kumite będą walczyć o zwycięstwo w swoich kategoriach wagowych oraz wiekowych. Punkty zdobywane przez zawodników w indywidualnej rywalizacji przełożą się na punktację drużynową turnieju. W tej klasyfikacji na kluby czekają już okazałe puchary, które z dumą prezentuje Sebastian Kozieł – prezes SKK Kyokushin Senshi.

Ogólnopolski Turniej Karate Bushi-Do Cup w Starachowicach został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka, a sama impreza otrzymała dofinansowanie w formie dotacji na pomoc w jej organizacji od Gminy Starachowice.

Źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

Previous Spotkanie wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy
Next Krótkie nogi oszustwa i zaskakujące odkrycie

Może to Ci się spodoba

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Paweł ,,LOJAK” Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ze starachowiczanami spotka się wyjątkowy gość – motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata! Mowa

Wielkie święto Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”

Coroczne koncerty „Plejady” to artystyczne wydarzenia, podczas których Zespół Tańca i Inscenizacji prezentował swój taneczny dorobek. W tym roku charakter wydarzenia był wyjątkowy bowiem „Plejada” świętowała jubileusz 25 istnienia.  Koncerty

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź