MTB Cross już w niedzielę

MTB Cross już w niedzielę

Niedzielnymi zawodami w Starachowicach rozpoczyna się tegoroczna edycja świętokrzyskiego MTB Cross Maraton. To pierwsza z kilku kolarskich imprez w naszym mieście, których organizacja zapowiadana jest na ten rok.

– Kolarskie imprezy sportowe są imprezami, na które warto stawiać i wspierać je finansowo. Imprezy kolarskie są widowiskowe i atrakcyjne dla zawodników oraz kibiców, ale przede wszystkim w znakomity sposób Starachowice mogą promować się poprzez ich organizację. Efekt promocyjny wynikający ze współorganizacji tych imprez jest niesamowicie trwały. Na przestrzeni kilku ostatnich lat widać duże zainteresowanie „ziemią starachowicką” jako miejscem idealnym do organizacji prestiżowych imprez kolarskich i wyścigów dla amatorów. – uważa Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Kolarski rok w Starachowicach rozpoczynamy od rywalizacji kolarzy górskich. Maratony cyklu MTB Cross Maraton odbywają się głównie po nieutwardzonych, leśnych i polnych duktach i ścieżkach, o zróżnicowanym stopniu trudności.

– To kwintesencja kolarstwa MTB w Górach Świętokrzyskich – zapowiadają organizatorzy cyklu.

Każde zawody to rywalizacja kolarzy górskich na trzech dystansach. Zawodnicy za każdym razem rywalizują w kategorii Family (18-25 km), Fan (40-50 km) oraz Master (55-70 km).

Cykl zaczynamy w Starachowicach

Tegoroczny cykl rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę (3 kwietnia) w Starachowicach. Nasze miasto rozpoczyna edycję składającą się z 10 imprez kolarskich. W kwietniu zawodnicy pojadą jeszcze w Daleszycach, a potem czeka ich rywalizacja w kolejnych świętokrzyskich miastach. Cykl zakończy się w Miedzianej Górze (2 października).

Wszelkie informacje na temat najbliższej imprezy, a także całego cyklu można znaleźć na stronie internetowej organizatora zawodów – Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolarstwa Górskiego MTB Cross – www.mtbcross.pl.

W organizację niedzielnych zawodów w Starachowicach zaangażowany jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a impreza wsparta jest finansowo przez Gminę Starachowice. Patronat nad nią objął Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

– Zapraszamy na MTB do Starachowic. Już 3 kwietnia zmierzycie się z trzema technicznymi trasami, na których zostawicie litry potu, a na mecie czekały na Was będą endorfiny i pyszne jedzonko. Biuro zawodów znajduje się w budynku przy ulicy Składowej i czynne będzie w dniu startu imprezy od godziny 8-ej. Tu właśnie będzie odbywało się wydawanie numerów startowych oraz zapisy chętnych do sportowej rywalizacji. Zapisy na poszczególne dystanse zamykamy 30 minut przed startem. Zapisy do kategorii master zamykamy o 10-ej, grupy Fan o 10.30, a rywalizację w Family zamykamy o 11-ej – zapowiadają organizatorzy.

Źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

Previous Trzech mężczyzn odpowie za posiadanie narkotyków
Next Spotkanie wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy

Może to Ci się spodoba

Paweł ,,LOJAK” Kozarzewski przyleci do Starachowic

W ramach wydarzenia Spotkanie z Pasją Gwiazdy Sportu Lotniczego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ze starachowiczanami spotka się wyjątkowy gość – motoparalotniowy Mistrz Polski, Europy i Świata! Mowa

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Oferta organizacji pozarządowej – UMKS Gracz

Prezydent Miasta Starachowice podaje do publicznej wiadomości ofertę Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Gracz” – zgodnie z art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W związku ze

Turniej karate już w sobotę

Już w najbliższą sobotę (9 kwietnia) Miejska Hala Sportowa w Starachowicach zamieni się w arenę zmagań uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kata i Kumite Bushi-Do Cup 2022. To już piąta edycja

Star traci punkty, do końca jeszcze 7 kolejek

Piłkarze Staru Starachowice dwukrotnie obejmowali prowadzenie w wyjazdowym pojedynku z liderem rozgrywek – Koroną II Kielce, ale za każdym razem kielczanie doprowadzali do wyrównania. Na domiar złego w 84. minucie

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź