Konferencja „EKO Starachowice. Zielone Miasto – Zielona Edukacja”

Konferencja „EKO Starachowice. Zielone Miasto – Zielona Edukacja”

Gmina Starachowice serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konferencji pn. „EKO Starachowice. Zielone Miasto – Zielona Edukacja”, która odbędzie się 3 czerwca 2022 r. (piątek) w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul. Radomska 45, sala konferencyjna Olimpia), o godzinie 10:00. 

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021 oraz Budżetu Państwa.

W ramach projektu na konferencję do Starachowic przybędzie delegacja z miasta partnerskiego Bergen w Norwegii. Podczas wizyty nasi goście, poza obecnością na konferencji, zobaczą także efekty już zrealizowanych projektów przeprowadzanych w ramach rozwoju Miasta Starachowice jako miasta nowoczesnego i ekologicznego.

Spotkanie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne, w trakcie których zaproszeni eksperci będą dyskutować m.in. na temat rozwoju miasta w sferze ekologiczno-ekonomicznej, a także edukacji ekologicznej – w szczególności wśród najmłodszych mieszkańców.

Plan konferencji obejmuje:

Wykład inspiracyjny– Vincent Mrimba – Miasto Bergen (Norwegia).

  • Panel dyskusyjny #1- Zielone Miasto – Dyskusja nad ekologiczno-ekonomicznymi rozwiązaniami w rozwoju miasta.
  • Panel dyskusyjny #2 – Zielona Edukacja – Dyskusja na temat edukacji ekologicznej w Polsce i Starachowicach.

Rolę ekspertów będą pełnić: Andrzej Porawski – dyrektor Biura Związku Miast Polskich, dr Katarzyna Rudzińska z Politechniki Warszawskiej, prof. Mirosław Babiarz i dr Grzegorz Wałek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, dr Dagmara Kociuba oraz mgr Ewelina Berlińska z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Piotr Urbanek – Prezes Zarządu Zakładu Energetyki w Starachowicach, dr Marcin Gołębiowski – Zastępca Prezydenta Miasta Starachowice ds. Społecznych, a także Krzysztof Rokita – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach.

Wydarzenie ma charakter otwartej dyskusji dotyczącej EKO Starachowic. Udział w panelu będzie także doskonałą okazją do sieciowania partnerów projektu, organizacji oraz mieszkańców, wymianę dobrych praktyk oraz wyrażenia swoich opinii na temat zagadnień ekologicznych.

 O projekcie: „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez realizację kompleksowych programów i projektów społecznych, edukacyjnych, środowiskowych, gospodarczych i instytucjonalnych.

Bardzo istotnym czynnikiem dla miasta od kilku lat jest ekologia i ochrona środowiska. Zakres środowiskowy w projekcie to przede wszystkim Eko Szkoła, która powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 11. Zakres zmian obejmuje nie tylko remont budynku oraz zagospodarowanie terenu dookoła szkoły, ale również opracowanie innowacyjnych kursów ekologicznych dla nauczycieli.

W ramach przedsięwzięcia powstanie sala małego podróżnika, biblioteka i mediateka, sala dydaktyczna ,,ziemia’’ oraz zielona strefa relaksu. Eko szkoła stanie się zieloną wizytówką miasta Starachowice, promującą wartości i działania ekologiczne ukierunkowane na dzieci i młodzież.

Źródło: Urząd Miejski w Starachowicach

Previous Odpowie za kradzież i posiadanie środków odurzających
Next XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Może to Ci się spodoba

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Betlejemskie Światełko Pokoju

Z Betlejemskim Światełkiem Pokoju Urząd Miejski w Starachowicach odwiedzili przedstawiciele Hufca Starachowice z Komendantem phm. Konradem Ćwikiem na czele. Światełko dla mieszkańców Starachowic przekazali Zastępcy Prezydenta Miasta Ewie Skibie. Ze względu

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź